מנגינת החיים

ספר לגדול איתו

תמר מלזר קרימולובסקי / האנה איורובה

הזמנת ספר

מנגינת החיים

הספר "מנגינת החיים" נולד מהיותי מורה, חלילנית וסופרת. הבסיס לרעיונותיו התגלגל בראשי כבר מגיל 9 לערך כשהחל לבצבץ בי רצון עז לתרום לחברה – ילדיי כיתתי. התחלתי לנגן בגיל 7 והתחלתי ללמד אחרים נגינה כשהייתי בת 13. במשך שנותיי כמורה לחליל אני למדתי וממשיכה ללמוד מכל אחד מתלמידיי. כל תלמיד הובלתי אל השביל שהתאים לו וגם אם יכולותיו או מטרותיו לא היו ברורים לתלמיד – הם תמיד ברורים לי.

האינטימיות של צליל החליל והיכולת שלו לחדור עמוק אל תוך נפש האדם הופכים אותו לכלי משמעותי. במנגינות ובצלילים אין צורך במילים. האבסטרקטיות של הצליל הופכת אותו לחופשי ונטול מכל אסוציאציות, והרגשות העולים בנפש הנגן, בין אם במודע או שלא במודע, הן בעלות משמעות שונה לכל נגן.

אני חווה במוסיקה את מושגי העולם והחיים, ולכן הרגעים המרגשים ביותר בחיי הם כנגנית וכמורה: רגעים בהם הרגשתי שנפש כל אדם בקהל נמצאת על קצה סילון האויר שיוצא משפתיי, ורגעים אחרים בהם אני מרגישה את ההשפעה המכוננת שלי על תלמיד בזמן שיעור. כולנו זקוקים לכל כך הרבה ובו זמנית לכל כך מעט. אני מקווה שהספר הזה יוביל אתכם למחשבות חדשות על חייכם. הספר אמנם מיועד לילדים אך עוסק בשאלות המעסיקות אותי כל חיי. הוא מתאים לכל גיל כי בכולנו הילד שבתוכנו ממשיך לחפש את התשובות לשאלותיו.

הזמנת ספר

האנה אאוורובה היא ציירת צ'כית עטורת פרסים שעבודותיה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בינלאומיות. היא משלבת בעבודותיה סרטוני סטופ-מושן, ומתמקדת בנופי טבע ובציורים בוטניים בצבעים עזים – אקריליק על קנבס. ציוריה הם חלון לעולם המתמקד בחיובי, באושר ובחלומות מתוקים. האנה גם מתמחת בטכנולוגיות חדשניות בתחום האמנות ביניהן AI, AR, VR ו-XR.

תמר מלזר קרימולובסקי - מנגינת החיים

לשמחתי הרבה דרכי בכתיבת הספר נפגשה עם דרכה של ציירת צ'כית נפלאה בשם האנה איורובה. האנה ואני מרגישות חיבור זו לזו באופן שבו אנו חוות את הטבע והאדם. כיום – יותר מתמיד – ומאז שהעולם חווה שינויים וטראומות קשות בעקבות מגיפת הקורונה, אנו מרגישות שחשוב לנו עוד יותר להוציא את הספר לאור. "מנגינת החיים" בבנייה ואנו עובדות עליו דרך נפלאות הטכנולוגיה למרות שכל אחת מאיתנו במקום אחר בעולם – שתינו חוות סגר אחרי סגר ועומלות על יצירה זו יחדיו. הספר יצא לאור לראשונה בינואר 2022, ובקרוב יצורף לו פס קול נהדר שישלח ללא עלות לכל מי שרכש את הספר עד כה. בשנתיים הקרובות אני מקווה להוציא גירסא טכנולוגית שתתעמק עוד יותר במסרים שבספר ושיהיה בכוחו לחולל שינוי תודעתי עמוק.

הזמנת ספר